Od 23 lutego loginy użytkowników dokonujących zakupów za pośrednictwem serwisu Allegro będą widoczne wyłącznie dla stron transakcji. Nowe rozwiązanie ma przyczynić się do zwiększenia komfortu zakupów.

Na listach ofert kupna loginy użytkowników będą zamaskowane – osoba przeglądająca aukcje zobaczy tylko pierwszy i ostatni znak pełnej nazwy, rozdzielone wielokropkiem. Tak jak dotychczas przy loginach będą widoczne gwiazdki za punkty w systemie komentarzy oraz oznaczenia dodatkowe: Junior, kopertka, Super Sprzedawca i Firma. Całą nazwę i niezbędne dane zobaczą wyłącznie strony bezpośrednio zainteresowane transakcją, czyli Sprzedający i Kupujący.


– Anonimizacja loginów ma za zadanie przede wszystkim ochronę prywatności i zwiększenie komfortu zakupów w serwisie. Dzięki anonimizacji osoby niepowołane nie będą znały naszej listy zakupów – przekonuje Mikołaj Paczkowski z Działu Bezpieczeństwa Allegro. – Nie bez znaczenia w całej zmianie jest także aspekt bezpieczeństwa. Wprowadzając nowe rozwiązanie ograniczamy ilość niechcianej korespondencji przesyłanej do naszych Użytkowników. Planowane zabezpieczenie przyczyni się również do wyeliminowania zjawiska podszywania pod Sprzedającego – dodaje Paczkowski.

W związku z ukryciem nazw Kupujących zostanie usunięty link „Wyślij e-mail do kupujących” oraz dane zwycięzców ze strony zakończonej aukcji. Ponadto zanonimizowany login nie będzie, jak dotychczas linkował do karty Użytkownika.

Nowe rozwiązanie obejmie szczegóły wszystkich ofert sprzedaży w tym także aukcji specjalnych oraz charytatywnych. Bez zmian pozostanie natomiast dotychczasowy wygląd kart komentarzy poszczególnych Użytkowników.

Opinie: Dla przestępczości nie może być większej swobody tylko dlatego, że jest on-line
Legislacja: Rząd przyjął projekt dotyczący utworzenia Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych
PROJEKTY: Będzie odcinanie piratów od sieci w Polsce?
PROJEKTY: Czego się dowiedzą o tobie z nowego dowodu osobistego?
Legislacja: Inwigilacja jeszcze nie teraz. Może później?
Legislacja: Operatorzy będą musieli namierzać użytkowników komórek?
Legislacja: Internet w PL – „lżejsza” cenzura, ale jakim kosztem?
Wiadomości: Google śledzi teraz twoje wyszukiwania – nawet gdy jesteś niezalogowany
Procesy: EFF pozywa rząd USA za szpiegowanie internautów na portalach społecznościowych
Orzecznictwo: Nasza-Klasa przegrywa w sądzie

Komentarze