Internetowa domena Czarnogóry zyskuje na popularności i przynosi coraz większe dochody. Jej nazwa domeny jest bowiem jednym najpopularniejszych angielskich słów. Dlatego adresy internetowe zarejestrowane w Montenegro (angielska nazwa tego kraju) kosztują nawet 15 tysięcy dolarów…

W 2006 roku Czarnogóra odłączyła się od Serbii i uzyskała prawo do używania własnej domeny, składającej się z dwóch liter – „me” (od angielskiej nazwy kraju – Montenegro). Tak się akurat składa, że „me” jest jednocześnie jednym z najczęściej używanych słów w języku angielskim – po angielsku „me” to „ja”, „mój”, lub „mnie”.

Czarnogórska domena stała się najszybciej rejestrowaną domeną w historii Internetu.
Od chwili jej pojawienia się w sieci, czyli od wspomnianego roku 2006,
zarejestrowano ponad 320 tysięcy adresów internetowych w domenie krajowej Montenegro (.me).

Wedle sefa czarnogóskiej agencji nadzorującej domeny internetowe, końcówka .me jest krótka i osobista, dzięki czemu nadaje się świetnie do tworzenia portali społecznościowych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że równie dużym wzięciem cieszyła się wcześniej domena wyspiarskiego kraju Tuvalu. Końcówka .tv stała się bowiem atrakcyjna dla wszelkiego rodzaju stacji telewizyjnych, producentów sprzętu telewizyjnego (w tym np. dekoderów telewizji cyfrowej) i koncernów medialnych.

Komentarze