Okazuje się, że nowa usługa TP S.A. umożliwia sprytnym złodziejom doładowywanie komórkowych telefonów pre-paid na koszt przypadkowych abonentów. Możliwość taką daje usługa doładowania telefonu komórkowego poprzez zwykły telefon. Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego pod numer zaczynający się na 0-300 łączymy się z pracownikiem TP SA i podajemy numer komórki, deklarując na jaką kwotę chcemy doładować kartę !

Usługa jest realizowana natychmiast, koszty doładowania ponosi właściciel telefonu stacjonarnego, z którego zamawiana jest usługa. Telekomunikacja wie kogo obciążyć, bo na wyświetlaczu operatora wyświetla się numer telefonu stacjonarnego, z którego dzwoni zamawiający doładowanie. Złodzieje włamują się do skrzynek telekomunikacyjnych, podpinają do instalacji i podszywając się pod przypadkowego abonenta dzwonią na numer 0-300 zamawiając doładowanie komórki. Koszty tej operacji dopisywane są do comiesięcznego rachunku telefonicznego ofiary.

W chwili obecnej wiadomo już o setkach poszkodowanych w Nowogardzie i Szczecinie. Prawdopodobnie okradzionych abonentów jest jednak dużo więcej i to w różnych częściach kraju.

[Źródło: hacking.pl]

Komentarze