Zgodnie z orzeczeniem Regionalnego Sądu Regionalnego w Munich, uzależnienie dotarcia przez internautę do informacji o webmasterze od kliknięcia w dwa odnośniki nie narusza przepisów ustawy telekomunikacyjnej. Niemieckie prawo wymaga, aby dostęp do informacji o publikującym był łatwy do rozpoznania przez internautę i zawsze dostępny.
Wątpliwości prawne wzbudziło wymaganie przez jednego z właścicieli strony WWW kliknięcia w dwa odnośniki, aby dotrzeć do danych indywidualizujących webmastera
( najpierw kliknięcie w odnośnik „kontakt”, aby uzyskać dostęp do linku do podstrony ze szczegółowymi danymi publikującego informacje na stronie WWW ). Rozwiązaniu temu zarzuco naruszenie przepisów niemieckiego prawa. Jednakże zdaniem sądu praktyki takie pozostają legalne. Warto dodać, że w ubiegłym roku Sąd Regionalny w Karlsruhe rozstrzygnął, iż podstrona z informacjami o publikującym stronę WWW ( imię, nazwisko, adres ) nie powinna być oznaczana jako „kontakt”. Tego typu praktyka nie spełnia wymagań ustawowych, bowiem internauci oczekują, że pod określeniem „kontakt” znajdą się raczej informacje dotyczące form kontaktu niż szczegółowe dane indywidualizujące webmastera.

http://www.ebldirect.com/ebl/current_awareness/dataitem.asp?ID=32679&tid=7

Komentarze

Zgodnie z orzeczeniem Regionalnego Sądu Regionalnego w Munich, uzależnienie dotarcia przez internautę do informacji o webmasterze od kliknięcia w dwa odnośniki nie narusza przepisów ustawy telekomunikacyjnej. Niemieckie prawo wymaga, aby dostęp do informacji o publikującym był łatwy do rozpoznania przez internautę i zawsze dostępny. Wątpliwości prawne wzbudziło wymaganie przez jednego z właścicieli strony WWW kliknięcia w dwa odnośniki, aby dotrzeć do danych indywidualizujących webmastera.

W szczególności na wspomnianej stronie, aby uzyskać dostęp do linku do podstrony ze szczegółowymi danymi publikującego informacje, konieczne było wcześniejsze kliknięcie w odnośnik „kontakt”. Rozwiązaniu temu zarzuco naruszenie przepisów niemieckiego prawa. Jednakże zdaniem sądu praktyki takie pozostają jednak legalne.

Warto dodać, że w ubiegłym roku Sąd Regionalny w Karlsruhe rozstrzygnął, iż podstrona z informacjami o publikującym stronę WWW ( imię, nazwisko, adres ) nie powinna być oznaczana jako „kontakt”. Tego typu praktyka nie spełnia wymagań ustawowych, bowiem internauci oczekują, że pod określeniem „kontakt” znajdą się raczej informacje dotyczące form kontaktu niż szczegółowe dane indywidualizujące webmastera.

[Źródło: www.ebldirect.com]

Komentarze