Stealth Surfer to przykład oryginalnego wykorzystania „breloczka” USB. Po podłączeniu do komputera, Stealth Surfer pozwala użytkownikowi na surfowanie w Internecie z zachowaniem absolutnej poufności – wszystkie ślady aktywności w Sieci są przechowywane w urządzeniu – informuje serwis I4U.

W pamięci flash znajduje się specjalnie zmodyfikowana przeglądarka internetowa, która do zapisu plików powstających podczas surfowania w Sieci – wszystkich cookies, plików tymczasowych, adresów URL i materiałów pobranych z Internetu – wykorzystuje pen drive. Wraz z wyjęciem Stealth Surfera z portu USB, z komputera znikają wszelkie ślady działań użytkownika, gwarantując mu pełną poufność. Dostęp do danych jest chroniony hasłem. Oczywiście Stealth Surfer pracuje też jako zwykły pen drive i można na nim przenosić dowolne pliki.

Rozwiązanie nie wymaga żadnych sterowników i współpracuje z systemami Windows ME, Windows 2000 oraz Windows XP. Stealth Surfer dostępny jest w wersjach 128MB, 256MB i 512MB. Ich ceny to – odpowiednio – 100, 160 i 200 USD.

[Źródło: WEB EXPRESS, Stealthsurfer.biz]

Komentarze