Możliwe do przeglądania są m. in. protokoły, postanowienia oraz wyroki. Na razie niestety nie są dostępne pisma procesowe (dokumenty) składane przez strony procesu.
reklama________________________________________________________________
Zainteresowani będą mogli też subskrybować powiadomienia e-mailowe. Dzięki temu do ich skrzynki trafią wszystkie nowe informacje dotyczące sprawy.Aby dostać się na portal, trzeba będzie się wcześniej zarejestrować i przejść procedurę weryfikacyjną. Korzystanie z portalu nie wiąże się z żadnymi opłatami i nie wymaga dodatkowego oprogramowania oprócz przeglądarki internetowej. Portal dostępny jest pod adresem http://portal.wroclaw.so.gov.pl lub bezpośrednio ze strony Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Na początku na portalu znajdą się sprawy z dwóch wydziałów cywilnych (I i II) wrocławskiego SO oraz Wydziału X Gospodarczego. Jeżeli system się sprawdzi, ma zostać rozszerzony w pierwszej kolejności na wydziały karne. Wprowadzenie nowatorskiego rozwiązania było możliwe dzięki projektowi realizowanemu wcześniej na Uniwersytecie Wrocławskim przez Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE), pod kierownictwem prof. dr hab. Jacka Gołaczyńskiego. Powstał on ze wsparciem finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autorami oprogramowania są firmy Sygnity oraz Zeto Świdnica.
TAGI: informatyzacja sądownictwa, e-sąd Legislacja: Licytacje komornicze będą w InternecieKonferencje: Elektoniczne postępowanie upominawcze - rewolucja w sądzie?
Konferencje: Sądownictwo i administracja wobec prawa nowych technologii
Wiadomości: E-mail wciąż nieznany polskim sądom
Konferencje: Technologie informatyczne w sądownictwie
PROJEKTY: JUMAS
Konferencje: Automatyzacja postępowania sądowego przez jego informatyzację
Konferencje: Nowoczesne technologie w wymiarze sprawiedliwości
Legislacja: Jeden e-sąd dla całego kraju
Legislacja: Elektroniczne postępowanie upominawcze