[PAP] Policja zatrzymała w poniedziałek dwóch mężczyzn, którzy kupowali za pomocą kradzionych kart płatniczych różne usługi internetowe. Potem oferowali je, po zaniżonych cenach, na aukcjach w internecie. Sprzedawali m.in. numery dostępów do stron erotycznych. Zatrzymani to 18- i 20-letni mieszkańcy Dolnego Śląska. Policja nie ujawnia więcej informacji o cyberoszustach. Wiadomo, że młodszy uczy się w klasie maturalnej. Jest znany policji, był wcześniej notowany również za oszustwa związane z komputerami.

Zatrzymani kupowali usługi internetowe, m.in. numery dostępów do stron erotycznych i kody doładowujące telefony komórkowe, za pomocą kradzionych lub podrobionych kart płatniczych. Następnie oferowali usługi na aukcjach internetowych. Oszuści znacznie zaniżali ceny oferowanych usług. Ich aukcje cieszyły się dużą popularnością.

„Policjanci ustalili, że mężczyźni działali od mniej więcej czterech miesięcy. Zatrzymani, łącząc się z internetem, stosowali różne technologie. Dzięki temu nie było wiadomo, skąd łączą się z siecią. Funkcjonariusze, specjaliści komputerowi, ustalili miejsce połączenia. Później zatrzymano oszustów” – powiedziała PAP w poniedziałek Beata Tobiasz z wrocławskiej policji.

[Źródło: PAP]

Komentarze