reklama________________________________________________________________
W szczególności pisałem:
Większość ostatnich działań Sztabu Antypirackiego koncentruje się głównie na wytworzenia klimatu zagrożenia, ogólnej antypirackiej psychozy. Nie rozumiem jaki cel mają takie działania. Myślę, że chodzi bardziej o autopromocje samej grupy, niż szczere chęci promowania legalnego korzystania z dóbr niematerialnych.Elementem tych działań było niedawne uruchomienie strony z kalkulatorem kar, który w założeniu miał informować o możliwej wysokości kar finansowych za posiadanie plików, muzyki, filmów i programów komputerowych bez wykupionej licencji (o jego wątpliwej przydatności pisałem we wspomnianym już tekście). W artykule zamieszczonym w OSnews można przeczytać:
W uzupełnieniu do tego kalkulatora powstał Kalkulator Oszczędności stworzony przez blogera, który ma za zadanie pokazać, ile można zaoszczędzić nie kupując drogich aplikacji, ale stosując darmowych, często Open Source, odpowiedników. Kalkulator zawiera też linki do odpowiednich stron.Kalkulator znajduje się pod adresem:
http://polishwords.com.pl/kalkulatoroszczednosci.html Warto też powiększyć stronę i przeczytać bardzo drobny druk na samym dole (będący zapewne odpowiedzią na drobny druk na dole strony kalkulatora antypiratów):
Ceny produktów pochodzą ze stron sklepów internetowych. Strona nie jest powiązana w jakikolwiek sposób z producentami tych produktów. Ich nazwy zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych, a prawa marki należą odpowiednio do ich właścicieli. Do obliczeń użyto cen najdroższych wersji powyższych programów. Nie należy traktować tych obliczeń jako ostatecznych i decydujących. Strona ta jest parodią.Gratulacje świetnego pomysłu!
TAGI: prawo autorskie, open source, sztab antypiracki
PROJEKTY: Uwolnij Laptopa – akcja przeciwko złym praktykom sprzedaży
Wiadomości: Open Source traktowane na równi z piractwem
Incydenty: Pierwsze w Polsce naruszenie licencji GPL?
Wiadomości: Open Source w Policji zamiast drogiego Microsoft'u?
Incydenty: Włochy - będzie zbiorowy pozew przeciw Microsoft za Windows OEM?
Incydenty: MSZ zamawia produkty Microsoft za 13 mln. zł
Incydenty: Microsoft naruszył warunki licencji GPL?
Wiadomości: Polska dystansuje się od open source
Wiadomości: Londyńska giełda rezygnuje z Microsoftu na rzecz Open Source
Orzecznictwo: Znaczenie GPL potwierdzone we Francji