W serwisie aukcyjnym Allegro pojawiła się aukcja domeny microsoft.pl. Jak twierdzi obecny właściciel tej domeny – firma „MICROSOFT ROBERT RUDECKI” zajmująca się sprzedażą ziół – wszystko odbywa się zgodnie z polskim prawem. NASK bez problemów domenę zarejestrował w 2000 roku, a firma Microsoft upomniała się o domenę dopiero 3 lata później, oferując obecnemu jej właścicielowi 0 zł.

Z informacji przedstawionych w opisie aukcji wynika, że od czasu zaistnienia firmy Microsoft Corporation na polskim rynku nie byli oni zainteresowani tą domeną, aż do zeszłego roku. Wtedy to kancelaria SKS z Warszawy chciała w imieniu Microsoftu przejąć domenę za kwotę 0 zł. Jak twierdzi obecny właściciel domeny, prawnik z w/w kancelarii do tej pory nie przedstawił pełnomocnictwa do reprezentowania firmy Microsoft Corp. w tej sprawie.

Dziwi opieszałość polskiego oddziału tej firmy. Szczególnie w obliczu dotychczasowej polityki firmy z Redmond, która rości sobie prawa nawet do domen, których wymowa brzmi podobnie do nazwy Microsoft (warto przypomnieć sobie sprawę witryny www.mikerowesoft.com)

Tymczasem pozostały dwa dni do końca aukcji, najwyższa oferowana kwota to 2 550 zł, przy minimalnej kwocie zakupu ustawionej na 25 200 zł (źródło: Interia). Aukcję odwiedziło do tej pory ponad 8 tysięcy osób.

Czy przeniesienie praw własności na firmę, która w nazwie nie posiada słowa Microsoft, będzie miało jakieś znaczenie w przypadku ewentualnej próby przejęcia tej domeny przez amerykańską korporację? Trudno powiedzieć. Dotychczasowa cena jak na razie wskazuje, że niewiele firm jest gotowych zaryzykować dość znaczną sumę w zamian za tak atrakcyjną domenę.

Wczoraj rano wysłaliśmy e-mail do przedstawiciela polskiego oddziału Microsoft z prośbą o ustosunkowanie się do tej sprawy. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, ani nawet potwierdzenia, że nasz list przeczytano.

[Źródło: Dziennik Internautów]

+ Strony:
|_ Aukcja domeny microsoft.pl

Komentarze