Na oficjalnej stronie słynnego eks-hakera Kevina Mitnicka, pojawiło się ogłoszenie – konkurs na najlepszą historię włamania komputerowego. Nagroda jest raczej symboliczna i wynosi 500 USD. Historia takiego włamania ma stać się podstawą drugiej książki Mitnicka pod roboczym tytułem „The Art of Intrusion” (Sztuka włamania).

Na poczatku zeszłego roku, również na naszym rynku, pojawiła się jego pierwsza książka pt. „Sztuka podstępu”.
Ciążący na Mitnicku wyrok sądowy zakazuje mu do stycznia 2010 roku opisywania historii jego własnych dokonań, stąd kanwą książki mają stać się wyczyny innych hakerów.

Zwycięzca konkursu ma mieć zagwarantowaną pełną anonimowość. Mitnick przypomina także, że w trakcie toczących się przeciw niemu postępowań nigdy nie podjął współpracy z organami ścigania. Zapewnia także, że przeprowadzi weryfikację historii, które wykorzysta w swojej publikacji. Podkreśla też, że interesują go jedynie włamania, które wyróżniają się innowacyjnością zastosowanych rozwiązań, atrakcyjnością obiektów włamań oraz ataki, które łączyły w sobie zarówno środki techniczne jak i inżynierię społeczną. Opowiadania można przesyłać pod adres hacks@defensivethinking.com

[Źródło: www.freekevin.com]

Komentarze