Po informacji o rezygnacji Londyńskiej giełdy z oprogramowania opartego o technologie firmy Microsoft, jest wreszcie decyzja co do nowej platformy. W przeciwieństwie do dotychczasowego systemu opartego o Microsoftowy .NET, nowa platforma będzie oparta na systemach Linux oraz Solaris.

Warty 40 milionów funtów (65 mln dolarów) system TradElect, wyprodukowany przez firmę Accenture w oparciu o technologię Microsoftu, zostanie zastąpiony systemem sri-lankańskiej firmy MilleniumIT, wykupionej przez London Stock Exchange razem ze 100-procentowym pakietem jej akcji, zamorskim centrum developmentu (ulokowanym niedaleko Colombo), grupą 451 specjalistów (około 300 tylko w dziale oprogramowania) i technologią, która obiecuje wysoką produktywność, elastyczność, większe możliwości i zdecydowanie niższe koszty od TradElect. Dużo na ten temat mówi już koszt całej transakcji, który zamknął się w jedynym 30.000.000 $, co w porównaniu z 65.000.000 $ firmy Accenture wydaje się ceną bardzo okazyjną.

reklama________________________________________________________________

Nie płać za TV!

W pakiecie usług DIALOG telewizja cyfrowa za 0zł. Sprawdź!

Załóż e-konto w Lukas Bank!

http://www.konta.lukasbank.pl/

0 zł za prowadzenie konta, sprawdź!

http://www.konta.lukasbank.pl/

www.noweprogramy.com

Ściągaj za darmo programy!

_______________________________________________________________________

W przeciwieństwie do dotychczasowego systemu opartego o Microsoftowy .NET, nowa platforma będzie oparta na systemach Linux oraz Solaris. Jednak David Lester, dyrektor technologii informacji w LSE broni wcześniejszej decyzji wyboru platformy .NET. Twierdzi, że to nie ułomność tej technologii była przyczyną rezygnacji (pomimo, że szybkość operacji giełdowych ma opóźnienie aż 2,7 milisekundy w porównaniu do 0,4 milisekundy w opartym o Linuksa używanym przez część innych giełd rozwiązaniu firmy Chi-X), ale możliwość posiadania “większej kontroli, mniejszych kosztów oraz możliwości budowy i innowacji”. Dodatkowo ocenia on doświadczenia London Stock Exchange z technologią .NET jako “bardzo pozytywne”.

Wraz z przejściem LSE oraz zależnej od niej spółki giełdowej – włoskiej Borsa Italiana – na Linuksa, liczba chętnych na stosowanie technologii .NET Microsoftu w rozwiązaniach tej klasy zmniejszyła się praktycznie do zera – jedyną pozostałą używającą tego systemu giełdą jest Johannesburg Stock Exchange (JSE). Ale także “JSE od pewnego czasu zdaje sobie sprawę, że LSE rozważało użycie innej opcji technologicznej” – twierdzi Leanne Parsons, szef operacyjny JSE, po czym dodaje, iż “JSE będzie kontynuować dyskusje” ze swoim odpowiednikiem z Wielkiej Brytanii na temat zastąpienia używanej obecnie technologii innym rozwiązaniem. Jednak, jak stwierdza Leanne, “proces jest jeszcze w zbyt wczesnej fazie” żeby podać jakieś szczegóły.

LSE przewiduje, że roczne oszczędności w związku z wprowadzeniem nowego systemu wyniosą co najmniej 10 milionów funtów począwszy od lat 2011/2012. Jak twierdzi David Lester, “Nowa technologia jest dużo lżejsza, żwawsza i łatwiejsza w instalacji. Dodatkowo umożliwi szybsze niż dotychczas wydania”.

Źródło: OSnews

TAGI: Microsoft, Linux, Open Source

  Orzecznictwo: Znaczenie GPL potwierdzone we Francji
  Wiadomości: Dlaczego nie warto używać Linuksa?
  Incydenty: Nie kupujcie Windows 7! Wiec przeciwko zamkniętemu oprogramowaniu.
  Wiadomości: Lenovo pozwane w Danii za haracz dla Microsoft’u
  Wiadomości: Microsoft wypuszcza kod na licencji GPL
  Wiadomości: Władze w Jaworznie pozbywają się Windowsa
  Wiadomości: KE żąda Windowsa bez przeglądarki
  Wiadomości: Firmy stające do przetargów na programy dla różnych służb łamią licencję GPL
  Wiadomości: Red Hat powalczy z Windowsem
  Wiadomości: Kara dla Microsoft będzie niekorzystna dla konsumentów

Komentarze