110 milionów dolarów odszkodowania, jakie mają zapłacić właściciele TorrentSpy, było wystarczającą zachętą do podjęcia działań przeciwko właścicielom kolejnych stron powiązanych z sieciami BitTorrent. Po zwycięstwie nad TorrentSpy RIAA oraz MPAA namierzyły kolejny cel – isoHunt.

Prawnik reprezentujący Recording Industry Association of America (RIAA) oraz Motion Picture Association of America (MPAA) – Steven Fabrizio – ma zamiar ściągać odszkodowanie od Gary’ego Funga, założyciela isoHunt, do końca jego życia.

Wyrok sądu tak po prostu nie mija. Jeśli Gary Fung stworzy legalną stronę, to my też tam będziemy. Jeśli sprzeda swoją firmę za 100 milionów dolarów, to my też tam będziemy. Do końca jego życia będziemy w stanie egzekwować wobec niego wyrok sądu – twierdzi prawnik w wywiadzie dla Financial Post.

W odwecie Fung podkreślił, że nie boi się gróźb Fabrizio. Właściciel spornego serwisu zaznacza, iż isoHunt nie różni się za wiele od wyszukiwarek typu Google. W związku z tym jego twórca nie widzi powodu, dla którego miałby przegrać sprawę w sądzie.

Steven Fabrizio ma na swoim koncie walkę na salach sądowych z Napsterem, gdzie reprezentował RIAA, organizację odpowiedzialną za ochronę praw autorskich muzyków. Zwycięstwo nad TorrentSpy oraz doświadczenie wyniesione z procesów przeciwko Napsterowi mogą okazać się dużym atutem RIAA i MPAA w walce z isoHunt oraz innymi tego typu serwisami.

 

*MAFIAA – to żart, satyryczne połączenie akronimów MPAA i RIAA, sugerujące, jak powinien wyglądać akronim oraz nazwa organizacji zajmującej się ściganiem internautów w imię praw wydawców i twórców filmów oraz muzyki. W sieci pojawił się prawdopodobnie na prima aprilis 2006 roku wraz z dedykowaną mu stroną mafiaa.org oraz nieprawdziwym komunikatem o połączeniu sił Motion Picture Association of America, Inc. (MPAA) oraz Recording Industry Association of America (RIAA) pod postacią Music And Film Industry Association of America, Inc. (MAFIAA).

Źródło: TorrentFreak

  Wiadomości: UE chce nowych zasad pobierania treści z Sieci
  Legislacja: We Francji znów chcą odcinać od Internetu za P2P
  Orzecznictwo: P2P nie jest nielegalne – uznał hiszpański sąd
  Wiadomości: Tantiemy za dzwonki w komórkach?
  Wiadomości: The Pirate Bay usunie torrenty
  Incydenty: Patenty – Szwedzcy piraci poprą Polaka w EPO
  Incydenty: Zatrzymany za P2P we Wrocławiu
  Orzecznictwo: Apelacja The Pirate Bay odrzucona
  Orzecznictwo: Rapidshare skazany na 24 mln euro odszkodowania
  Wiadomości: Norwegia – Żądają blokady The Pirate Bay

Komentarze