Coraz więcej firm udostępniających swoje treści w Internecie za darmo zastanawia się nad wprowadzeniem opłat. Tymczasem Z danych zaprezentowanych przez KE wynika, że nie chcemy płacić za treści w sieci.

Cyfrowe pokolenie (czyli młodzi użytkownicy Internetu) wydaje się opierać przed płaceniem za treści ściągane lub oglądane drogą internetową w rodzaju utworów muzycznych lub filmowych (aż 33 proc. spośród nich, czyli dwa razy więcej niż przeciętna, twierdzi, że nie są gotowi za nie zapłacić ani grosza), w rzeczywistości dwukrotnie większej części tej grupy (10 proc. w porównaniu z 5 proc. średnią w UE) zdarzało się płacić za podobne usługi. Okazuje się, że są oni również bardziej wyczuleni na lepszą jakość usług i produktów, za które chętnie płacą – wynika ze sprawozdania Komisji Europejskiej w sprawie konkurencyjności Europy w dziedzinie technologii cyfrowych.

Raport Komisji Europejskiej zauważa jednak, że gdy tylko dzieci epoki cyfrowej wejdą na rynek pracy w Europie, w coraz większym stopniu kształtując i dominując tendencje rynkowe, intensywność korzystania z Internetu prawdopodobnie gwałtownie wzrośnie. W czasie, gdy zawodzą tradycyjne wzory działalności gospodarczej, przedsiębiorstwa będą zmuszone oferować usługi, które przyciągną nowe pokolenie użytkowników, a prawodawcy będą musieli zadbać o prawidłowe warunki usprawnienia dostępu do nowych treści on-line przy jednoczesnym zagwarantowaniu wynagrodzenia ich twórcom.

Źródło: Komisja Europejska

  Wiadomości: Opłaty za publikacje w Sieci
  Wiadomości: Kolejny pozew przeciwko The Pirate Bay
  PROJEKTY: Polityka trzech ostrzeżeń wkrótce w Nowej Zelandii?
  Incydenty: Przyszły właściciel TPB już pozwany
  RIAA – Koniec DRM?
  Wiadomości: Licencja z internetu dla DJ-ów
  Incydenty: MAFIAA* chce ścigać właściciela isoHunt do końca życia
  Wiadomości: UE chce nowych zasad pobierania treści z Sieci
  Legislacja: We Francji znów chcą odcinać od Internetu za P2P
  Orzecznictwo: P2P nie jest nielegalne – uznał hiszpański sąd

· WIĘCEJ –>

Nie płać za TV!

W pakiecie usług DIALOG telewizja cyfrowa za 0zł. Sprawdź!

0 zł za prowadzenie konta, sprawdź!

http://www.konta.lukasbank.pl/