Jak podaje Hacking.pl, oficjalna strona internetowa Krystyny Łybackiej [www.lybacka.pl] – Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, posłanki z ramienia SLD, została zaatakowana przez hackerów. Według cytowanego źródła, nie był to typowy deface lecz jedynie ostrzeżenie dla administratorów serwera hostującego serwis pani poseł. Świadczy o tym fakt, że podmieniono jedynie jedno ze zdjęć w dziale fotografie. Sprawcy nie sąznani.

„Po kilku godzinach, nagłośnieniu całej sprawy w sieci, webmaster serwisu www.lybacka.pl podmienił kontrowersyjny obrazek z działu fotografie. Dla osób, które nie zdążyły zobaczyć efektów pracy włamywaczy prezentujemy poniższy screenshot:


Strona Minister Łybackiej po ataku hackerskim

Na uwagę zasługuje również fakt, iż Biuro Poselskie posłanki Krystyny Łybackiej korzysta usług poznańskiej firmy BJB Software House – dostępnej pod adresem http://interian.pl. Co ciekawsze, wpisując w przeglądarce adres: www.interian.pl zawartość serwisu wydaje się być już inna od oczekiwanej.

Jak zapewnia szef firmy – Błażej Stankowski – gwarancją wysokiego poziomu usług BJB Software House są informatycy wywodzący się z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Jak widać nawet tak wykształcona kadra nie może zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa swoich serwerów.”

[Źródło: Hacking.pl]

Komentarze