Jak podaje PAP, 29-letniego pedofila, który molestował seksualnie 12-letniego chłopca poznanego przez internet, zatrzymała pomorska policja. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna nawiązał kontakt z chłopcem przez jeden z komunikatorów internetowych w sierpniu 2003 r. Zaproponował dziecku spotkanie w sprawie pracy.

„Chłopiec poszedł i na początku miał roznosić ulotki reklamujące firmę 29-latka. Potem mężczyzna zaproponował mu robienie zdjęć nago. Zdobywał jego zaufanie i rozszerzał swoje propozycje. Zaczął go obmacywać, głaskać, a ostatniego dnia przed zatrzymaniem zgwałcił” – poinformowała w środę PAP rzeczniczka pomorskiej policji, Gabriela Sikora.

29-latek dawał chłopcu pieniądze. Zaniepokoiło to matkę nastolatka, która zauważyła, że syn kupuje rzeczy, na które nie było go stać. Chłopiec mówił, że gotówkę znajduje, a ponadto zarabia roznosząc ulotki. Podejrzane zachowanie 12-latka zauważył także jego 17-letni brat. Ustalił z kim chłopiec nawiązał kontakt przez internet. Matka o wszystkim powiedziała policji, dzięki czemu zatrzymano pedofila.

[źródło: PAP]

Komentarze