Jeszcze w tym roku Telewizja Polska ma uruchomić własną, satelitarną platformę telewizji cyfrowej. Dostęp do podstawowego pakietu będzie bezpłatny. Telewizja Polska nie ma jednak zamiaru zajmować się sprzedażą dekoderów.

My składamy widzom propozycję, która jest całkowicie bezpłatna, natomiast wybór i zakup tych „magicznych skrzynek”, pozwalających odbierać naszą ofertę, jest już tylko po stronie klienta. I co ważne, nie będziemy w ogóle na tym zarabiać – zdradza na łamach Gościa Niedzielnego Piotr Farfał, pełniący obowiązki prezesa TVP.

Takie zapowiedzi oznaczają, że publiczny nadawca nie będzie zajmował się sprzedażą dekoderów i anten satelitarnych, a jedynie dostarczaniem telewizyjnego sygnału. W ofercie platformy TVP mają znaleźć się dwie opcje. Pierwsza z nich będzie bezpłatna.

Pakiet prawie wszystkich kanałów nadawanych dzisiaj naziemnie będzie dostępny dla każdego, kto ma tzw. talerz i set top box odpowiadający naszym parametrom technicznym. – dodaje Farfał. W ofercie bezpłatnego pakietu mają znaleźć się programy TVP jaki konkurencji. Druga opcja będzie płatna i dobrowolna.

Przypomnijmy, że satelitarna platforma ma stworzyć możliwości rozwoju telewizji publicznej (kanały tematyczne, specjalistyczne, kanały premium) jako uzupełnienie rozwoju oferty podstawowej i jednoczesne zapewnienie możliwości utrzymania ekonomicznego platformy przez TVP. Ten model biznesowy (rozszerzenie o ofertę komercyjną) umożliwia również modularne dodawanie źródeł przychodów w odpowiedzi na popyt rynkowy oraz możliwość tworzenia aliansów strategicznych przez TVP z innymi podmiotami.

Platforma daje także możliwość stworzenia także polskiego kanału C-SPAN – pełnej transmisji obrad Sejmu, komisji Sejmowych, konferencji prasowych władz centralnych i lokalnych, debat organizacji pozarządowych itp. – cyfrowej „agory” dla polskiego życia publicznego.

  Wiadomości: Polsat trafi do Cyfry+ i telewizji ”n”
  Wiadomości: Rząd zrewolucjonizuje telewizję
  Wiadomości: UKE przegrywa cyfrę
  Wiadomości: Telewizja cyfrowa w TP także z satelity
  Legislacja: Policzyć dekodery? Żaden problem…

Nie płać za TV!

W pakiecie usług DIALOG telewizja cyfrowa za 0zł. Sprawdź!

0 zł za prowadzenie konta, sprawdź!

http://www.konta.lukasbank.pl/