Telewizja Polsat pojawi się w ofercie wszystkich platform satelitarnych w Polsce – zakłada rządowy plan cyfryzacji w Polsce. To oznacza, że także abonenci Cyfry+ i telewizji „n” otrzymają dostęp do atrakcji Polsatu (m.in. Formuły 1, Ligi Europejskiej czy walk bokserskich).

Jak już informowaliśmy, w najbliższych dniach ma zostać ogłoszona „Strategia cyfryzacji nadawania sygnału telewizyjnego”, która zrewolucjonizuje cyfową telewizję w Polsce. Strategia, którą opracował zespół ds. telewizji i radiofonii cyfrowej w Polsce, zakłada pozytywne zmiany m.in. dla abonentów telewizji „n” oraz Cyfry+ .

Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, nowa strategia zakłada obowiązek udostępniania za darmo nadawcom (platformom telewizji satelitarnej, operatorom telewizji kablowej oraz firmom telekomunikacyjnym) sygnału siedmiu nadawanych naziemnie kanałów telewizyjnych – TVP1, TVP2, TVP Info, TV Puls, TVN, Polsat i TV4.

Taki zapis może zadowolić głównie abonentów platform Cyfry+ oraz telewizji „n”, w ofercie których brak do tej pory otwartego kanału Polsatu. Do tej pory Polsat nie chciał udostępniać swojego kanału swoim satelitarnym konkurentom (dostępny był jedynie w Cyfrowym Polsacie ), ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wkrótce będzie musiał.

Z głównymi kanałami TVP nie ma większego problemu, w tym roku publiczny nadawca odświeżył umowy z Cyfrowym Polsatem oraz Cyfrą+, które regulują obecność odkodowanych kanałów Telewizji Polskiej w ofercie platform.

''  Wiadomości: Rząd zrewolucjonizuje telewizję
''  Wiadomości: UKE przegrywa cyfrę
''  Wiadomości: Telewizja cyfrowa w TP także z satelity
''  Legislacja: Policzyć dekodery? Żaden problem…

Komentarze