Serwis aukcji internetowych Allegro.pl, ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku e-commerce. Świadczy o tym choćby fakt, że obecnie – po niespełna 4 latach od boomu internetowego, jaki opanował nasz kraj (niestety na krótko) mniej więcej w połowie 2000 r. – serwis ten nie ma już realnej konkurencji w Polsce (przynajmniej w e-licytacjach). W skali zaś naszego wciąż jeszcze wątłego rynku usług elektronicznych, komercyjny sukces Allegro przywołuje legendę eBaya. Polskiemu serwisowi pozycję lidera zapewniły mnogość i różnorodność ofert oraz cała rzesza wiernych poszukiwaczy „codziennych okazji”. Nawiasem mówiąc, oryginalność przedmiotów licytacji czasem rozbraja. Choć akurat to słowo niezbyt pasuje do wystawionej ostatnio prawdziwej RAKIETY SS-27 Z WYRZUTNIĄ (nr aukcji 20012820).

I bynajmniej nie chodzi tu o jakąś akcję Agencji Mienia Wojskowego na rzecz Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rakietę wystawiła osoba zupełnie prywatna, która między innymi kolekcjonuje wojenne pamiątki. Zrobiła to w sposób wyjątkowo „dyskretny” – bez jakiegoś specjalnego rozgłosu – ot tak, jakby to był kolejny „polski bagnet do Mausera” przewijający się w oferowanych również na Allegro militariach.


Kliknij by powiększyć. Kliknij by powiększyć.
Kliknij by powiększyć. Kliknij by powiększyć.

Jak zapewnia wystawiający (którego wiarygodność potwiardza ponad trzysta opinii kontrahentów skutecznie sfinalizowanych do tej pory tranzakcji), aukcja nie jest żartem, a na „sprzęt” ma wszystkie pozolenia i „papiery” (MSZ). Zstrzega tylko, że nie przyjmuje oferentów z państw arabskich. Jak na razie aukcja została zakończona (środa w nocy – tuż przed godziną 1) z najnowszą ofertą opiewającą na kwotę 12 300,00 zł. Cena minimalna jednak nie została osiągnięta. Nie wiadomo jeszcze czy właściciel pojazdu będzie ponownie wystawiał na Allegro. W każdym razie, jak widać na załączonych poniżej zrzutach ekranowych, zainteresowanie nietypową aukcją było spore.

[ˆ Rafał Cisek]

Komentarze