Z początkiem jesieni ruszył Naukowy Serwis Społecznościowy PrawoAutorskie.pl. Celem twórców portalu jest wspieranie nauki i praktyki prawa autorskiego i pokrewnych dziedzin prawa własności intelektualnej. Teraz każdy może stać się komentatorem ustawy autorskiej…

PrawoAutorskie.pl dedykowane jest przede wszystkim osobom naukowo i zawodowo związanym z prawem autorskim, a także wszystkim zainteresowanym promowaniem poglądów prawnych w formie naukowej, którzy zechcą dołączyć do społeczności portalu.

Unikalną w skali Internetu funkcjonalnością udostępnioną przez portal PrawoAutorskie.pl jest dedykowany system komentarzowy umożliwiający komentowanie konkretnych przepisów ustawy wraz z przypisami. Jak podkreśla pomysłodawca, wydawca i redaktor naczelny portalu, radca prawny Janusz Piotr Kolczyński „Staraliśmy się możliwie doskonale połączyć książkę, jaką znamy z jej elektronicznym odpowiednikiem”.

Przypomnijmy, iż biznesplan portalu PrawoAutorskie.pl uzyskał w 2003 r. wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie PINkubator Biznesu organizowanym przez Radio PIN i miesięcznik „Finansista”. Pomysł serwisu zmieniał się i krystalizował przez lata, aby oddać w ręce internautów narzędzie, które synergicznie połączy dotychczasowy dorobek naukowy z wciąż nowo kształtującymi się nurtami i poglądami na niwie własności intelektualnej, tworząc przy tym pełną inicjatywy społeczność ludzi, dla których prawo autorskie to więcej niż tylko suchy tekst ustawy. Jednakże twórcy portalu nie zamierzają na tym poprzestać. Portal, tak jak ludzie tworzący wokół niego grono stałych i wiernych komentatorów będzie wciąż się doskonalił i oferował coraz lepsze formuły. O tych planach opowiada radca prawny Janusz Piotr Kolczyński: „Chcemy, aby serwis stale się rozwijał i dlatego już dziś myślimy, jak go urozmaicić i rozszerzyć, np. o nowe wersje językowe.”

Komentarze