W połowie stycznia br. w Łobzie (woj. zachodniopomorskie), rozpocznie się pierwszy w Polsce proces o znieważenie policjanta za pośrednictwem Internetu. Oskarżonym jest 20 – letni Dariusz K., student drugiego roku Wyższej Informatycznej Szkoły Zarządzania w Gorzowie Wielkopolskim, jednocześnie były mieszkaniec Łobza.

Do popełnienia przestępstwa doszło w trakcie zajęć z komputerowej bazy danych Access. Oskarżony otworzył oficjalną stronę internetową miasta Łobez i w księdze gości wpisał tekst obrażający łobeskich policjantów.
W zamieszczonym tekście można było przeczytać: „Pozdrowienia dla łobeskiego oddziału prewencji policji od waszego starego znajomego, ganialiście, łapaliście, ale wam nie udało się nic udowodnić”.
W kolejnym zdaniu pojawiło się także nazwisko jednego z funkcjonariuszy i groźba „żebyś zdechł głupi psie (nigdy o tobie nie zapomnę) i do końca będziesz zwykłym krawężnikiem”.

Łobeska Policja podjęła dochodzenie w sprawie i od administratora strony internetowej otrzymała numer połączenia z godziną i adresem IP komputera z którego dokonano wpisu. Student przyznał się do stawianych mu zarzutu i stwierdził, że był to głupi wybryk, zadeklarował także chęć przeproszenia policjanta. Pierwsza rozprawa przed sądem w Łobzie ma rozpocząć się 15 stycznia.

[Źródło: interia.pl]

Komentarze