W dniu 25 października 2008 wystartowały dwa bliźniacze serwisy: Skradzione.net oraz Zgubione.net. Jest to największa baza zgubionych i skradzionych przedmiotów w Polsce.
Dzięki niej możesz, w prosty sposób i za darmo, odnaleźć zgubiony lub skradziony przedmiot.
Skradzione.net i Zgubione.net to dwa nowe serwisy działające jak naczynia połączone. Stały się one utrapieniem dla złodziei oraz paserów i ulgą dla wszystkich, którzy znajdą chwile, aby w szybki i zupełnie bezpieczny sposób zabezpieczyć swoje przedmioty.

Serwis zaczął swoją działalność niedawno, a już ma kilka tysięcy zapytań dziennie. Stale poszerza liczbę swoich partnerów, obecnie jest to 450 sklepów, komisów, serwisów sprzętu w całej Polsce. Wychodząc naprzeciw, proponuje prosty dostęp do bazy dla innych serwisów poprzez API, dzięki któremu w kilka minut możesz zamieścić na swojej stronie wyszukiwarkę skradzionych lub zgubionych przedmiotów.

Skradzione telefony, skradzione radia, skradzione samochody… mamy to wszystko – www.skradzione.net

Baza jest podzielona na czternaście różnych kategorii: AGD, Car Audio, FotoVideo, GPS, Inne, Klucze, Komputery, Motocykle, MP3, Quady, Rowery, RTV, Samochody, Telefony komórkowe, Zegarki. Aby zabezpieczyć swój przedmiot wystarczy wpisać jego numer seryjny do bazy, można również dodać zdjęcie. W ten sposób przedmiot trafia do spisu i jest chroniony. W przypadku kiedy zostanie zgubiony lub skradziony, ta informacja natychmiast trafia do znalazcy lub potencjalnych miejsc zbytu tego przedmiotu. Właściciel ustala i podaje sposób kontaktu oraz nagrodę jaką przewiduje dla znalazcy. Dodatkowo można zaznaczyć na mapie Gogle miejsce, w którym zgubiono / skradziono dany przedmiot.

W przyszłości wszyscy użytkownicy dostaną specjalną naklejkę na przedmioty, która będzie informowała, iż jest on zgłoszony do bazy.

Główne zalety Skradzione.net / Zgubione.net :

· współpraca z ponad 450 sklepami w całej Polsce
· największa baza zgubionych/skradzionych przedmiotów w Polsce
· zupełnie za darmo
· prosty dostęp do bazy dla innych serwisów po przez API
· zamieszczenie wyszukiwarki skradzionych na własnej stronie to kilka minut
· możliwość zaznaczenia na mapie google miejsca zdarzenia
· możesz dodawać zdjęcia przedmiotów
· kilka tysięcy sprawdzeń dziennie w bazie
· możliwość zabezpieczenia przedmiotu
· ułatwiamy odnalezienie przedmiotu
· 100% bezpieczeństwa Twoich danych
· prosta komunikacja z właścicielem w przypadku znalezienia przedmiotu
· stale rosnąca pula nagród dla znalazców

Najlepiej by było, aby społeczeństwo samo sobie pomagało i nawzajem walczyło o zwalczanie i utrudnienie życia paserom. Dlatego właśnie powstał ten serwis!

Będzie współpracować ze sklepami internetowymi, żeby numery seryjne sprzętów ich wspólnych klientów trafiały na zgubione.net automatycznie zaraz po zakupie celem zabezpieczania.

Adresy serwisów:
www.Skradzione.net
www.Zgubione.net

Komentarze