Policjanci ze Szczecina zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe. Zatrzymany używał wielu kont internetowych, bankowych i różnych numerów telefonów. Oferował do sprzedaży urządzenia elektroniczne, a po otrzymaniu zapłaty, nie przesyłał ich do osób, które wygrały aukcje. Usłyszał już 81 zarzutów oszustwa na aukcjach internetowych. Niewykluczone, że usłyszy jeszcze kolejne zarzuty.


reklama________________________________________________________________


Film z zatrzymania internetowego oszusta

Już podczas wstępnych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna swój nielegalny proceder prowadził od 2005 roku. Oferował on przez Internet do sprzedaży różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, za które po wygranej aukcji pobierał opłaty, a następnie zamówionego towaru nie wysyłał. Jak ustalili kryminalni mężczyzna ten miał kilkadziesiąt kont na internetowych aukcjach, ponadto miał kilkanaście kont bankowych oraz kilkanaście numerów telefonów. Wszystkie konta założone były bądź na fałszywe dane, bądź też dane prawdziwe, ale pochodzące z dokumentów, które były zagubione bądź skradzione.

Wstępnie policjanci ustalili, że mężczyzna w ten sposób mógł oszukać ponad 90 osób, także obywateli Niemiec. 32-latek już usłyszał 91 zarzutów, 81 z nich dotyczyło oszustw na aukcjach internetowych a pozostałe to posługiwanie się dokumentem innej osoby.

Policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Prokurator nadzorujący postępowanie przychylił się do wniosku się przychylił i jeszcze dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, gdzie sędzia zadecyduje o jego dalszych losach.

Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone że mężczyzna w ten sposób oszukał dużo większą ilość osób i usłyszy jeszcze kolejne zarzuty.

Źródło: KWP w Szczecinie

TAGI: cyberprzestępczość oszustwo internetowe

  Incydenty: Naloty na firmy używające pirackiego oprogramowania
  Incydenty: Policja zablokowała internetową ”filmotekę”
  Incydenty: Zatrzymany za chęć sprzedaży nerki
  Incydenty: Fałszerz autografów z Allegro skazany
  Incydenty: Pobieraczek.pl próbuje podbierać pieniądze swoim użytkownikom
  Incydenty: Na Allegro fala oszustw z fałszywymi autografami
  Wiadomości: Naprawienie szkody nie zniweczy oskarżenia. A e-zapachy.pl wciąż oszukują…
  Incydenty: Przerabiali konsole do gier – pójdą siedzieć?
  Orzecznictwo: Włochy – 2,4 mln euro kary dla piratów
  Incydenty: Nalot na studentów w Gdańsku

· WIĘCEJ –>  
Komentarze