Macie zarejestrowaną domenę www.nazwa.pl w NASK? Uważajcie, bo może się okazać, że zostaniecie z niej „wywłaszczeni”. Wystarczy bowiem, że ktoś odpowiednio „ważny” wykupi domenę nadrzędną jaką formalnie jest domena nazwa.pl (bez „www”). Jakiś czas pisaliśmy o sprawie domeny www.tatry.pl (archiwum). Obecnie powstał spór na tle www.warszawa.pl

Obecnym właścicielem domeny www.warszawa.pl jest Adam Grzymała, któremu już zdarzył się przypadek odebrania jego własności – „dla dobra społeczności lokalnej ale również tych wszystkich, którzy z dobrodziejstwa Naszego regionu korzystają” (jak się wyraził starosta powiatu tatrzańskiego Andrzej Gąsienica-Makowski). Chodzi o wspomnianą w nagłówku sprawę domeny www.tatry.pl.

Tym razem na domenę www.warszawa.pl, która formalnie będąc własnością Adama Grzymały, jest obecnie wykorzystywana przez Fundację Promocji m.st. Warszawy, chrapkę ma warszawski magistrat, pomimo iż nadal są dostępne domeny w hierarchii „.gov.pl” – które przecież przeznaczone zostały specjalnie dla potrzeb instytucji rządowych i samorządowych. Co więcej władze samorządowe posiadają już aż domeny, które powinny wystarczyć w zupełności do promocji miasta. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi za pewne o pieniądze.

[źródło: Antysocjalistyczne Mazowsze]


ZOBACZ TEŻ:

Komentarze